Як обдурити поліграф

обдурити детектор детектор брехні

Чи можна обдурити поліграф

Застосування поліграфа є одним із найсучасніших методів виявлення брехні. Але одна тільки згадка про цей апарат змушує багатьох людей нервувати, навіть якщо приводів для того немає. По суті, поліграфологічне тестування є допитом, і жодна людина не повинна розказувати свої таємниці, якщо вона того не бажає. Тому люди, яким з будь-якої причини пропонується пройти тест на поліграфі, шукають способи як обдурити детектор брехні, щоб залишити при собі свої особисті таємниці.

Чи існує спосіб обдурити обладнання?

На це питання немає однозначної відповіді. За словами поліграфологів пристрій розрізняє найменші імпульси, бо володіє доскональною чутливістю. Тому навіть маленьку брехню буде неодмінно викрито. Пов’язано це із пам’яттю, яка не піддається контролю свідомості. Не можна стерти із пам’яті окремі події, змусити себе забути щось або навпаки «згадати» неіснуючі речі. Тому зовсім неважливим є те, про що людина думає в теперішній момент, реакцію на хвилюючи питання видає підсвідомість. Конфлікт між свідомістю та підсвідомістю і фіксується системою. Це і є відповіддю на питання, чи можна обдурити поліграф без наслідків.

Поліграф демонструє точність результату до 98%. В інші 2% потрапляють співробітники спецслужб, так звані патологічні брехуни та актори. Перші та останні проходять серйозну, навіть жорстоку підготовку, Другі самі вірять у свою брехню.

Найпопулярніші методи обману поліграфа

Скільки існують борці за справедливість і чесність, стільки же їх супроводжують ті, кому завжди є що приховувати. Саме остання категорія постійно винаходить нові способи, як обдурити поліграф, але більшість цих хитрощів знайома полаграфологам. Мова йде про вживання таблеток аспірину перед тестуванням, натирання долонь, пахв дезодорантом тощо. Всі існуючі методи можна поділити на 3 категорії:

  1. Психологічні – концентрація на інших обставинах, наприклад, розв’язування складних математичних завдань, читання віршів в розумі, відновлення хронології історичних подій.
  2. Механічні – завдання собі шкоди задля створення плутанини в імпульсах, наприклад, вщипнути себе, прикусити язика, вдертися нігтями в шкіру.
  3. Фармакологічні – вживання медикаментів, снодійних або, навпаки, збуджуючих препаратів.

Досвідчений поліграфолог легко виявить всі штучно створені перешкоди та винаходження як обманути детектор брехні, тому рекомендуємо не вживати ніяких мір і відповідати на питання фахівця максимально відверто, коректно, спокійно. Якщо Вам нема чого приховувати, пристрій ніколи не продемонструє зворотного.

Залишити відповідь

Обов'язкові поля позначені*