Поліграф на співбесіді

поліграф при прийомі на роботу

Поліграф при прийомі на роботу

Юридична практика – не єдина сфера, де використовується детектор брехні. Деякі компанії використовують поліграф при прийомі на роботу, особливо якщо посада серйозна і пов’язана з певним рівнем секретності, економічним ризиком. Ніхто не хоче терпіти чималі збитки від шахраїв, які під виглядом здобувачів проникають в компанію та створюють місцевий колапс. Безумовно, рано чи пізно обман розкриється, але чи не буде занадто пізно?

Для вирішення кадрового питання сучасні HR-спеціалісти використовують стресові інтерв’ю, психологічні тестування, але співбесіда з поліграфом стане найліпшим та найдостовірнішим способом отримати правдиву інформацію від кандидата. Такий механізм підбору кадрів з максимальною точністю визначає рівень відповідності здобувача вимогам роботодавця.

Як проходить перевірка?

Тестування на поліграфі є цілком добровільною справою. Перед початком дослідження кандидат дає письмову та усну згоду на обробку отриманих даних. Процедура складається з наступних етапів:

  1. Підготовка. Включає збір даних про здобувача сторонніми шляхами.
  2. Бесіда передтестова. Цей етап є інформаційним для особи, що тестується. Фахівець розказує, для чого використовується поліграф на співбесіді, попереджає кандидата про можливість відмовитися, цікавиться станом здоров’я. Якщо відповіді не влаштують спеціаліста, сеанс може бути перенесено на інший день або час.
  3. Тестування. Дослідник задає питання, випробовуваний відповідає максимально відверто. Питання можуть бути із різних областей, навіть тих, що ніяк не пов’язані з майбутньою роботою. Ціль – виявити залежність нервових імпульсів від того, що розповідає здобувач.
  4. Завершення. Як правило, кандидата просять виявити свою думку щодо проведеного дослідження, а також пояснити деякі спірні моменти стосовно відповідей тесту.

Які питання є типовими для перевірки?

Компанії, які використовують детектор брехні при співбесіді, хочуть бути упевненими в якостях кандидата. Боятися обладнання не варто, але для деяких людей тестування вже само є стресом і приводом для хвилювання. Щоб трохи зменшити ефект несподіванки, ми готові надати приклади опитувань, які проходять здобувачі при прийомі на роботу.

Фахівець може запитати про крадіжки, куріння, ігрові та інші залежності, які мають місце у житті досліджуваного. Актуальними тематикам є наявність кредитів, заборгованостей, судимих родичів. Поліграфолог однозначно не буде розпитувати про особисті речі.

В цілому перевірку на поліграфі пройти не складно. Достатньо добре виспатися, поїсти, не вживати шкідливих речовин та поводити себе максимально природно.

Залишити відповідь

Обов'язкові поля позначені*