Ознаки обману

10 ознак обману

10 ознак обману

Брехня – невід’ємна частина життя кожної людини. Як-то кажуть, хто ніколи в житті не брехав, нехай кине в лице камінням. Інше питання, що мотиви брехні можуть бути різними: одні говорять неправду, щоб захистити близьку людину від болю, а інші – цілком з егоїстичних помислів. Іноді складно зрозуміти, що стоїть за брехнею. А в окремих випадках правда буває химерніша за просту, але неправдиву версію. Тому перш ніж звинувачувати співрозмовника, треба переконатися, що він дійсно водить Вас за ніс. Пропонуємо 10 ознак брехні, вивчивши які, Ви зможете розпізнати неправду.

ТОП-10 ознак, що людина бреше

  • Погляд. Брехуни найчастіше інстинктивно ховають погляд, але іноді навпаки починають безперервно дивитися прямо в очі, щоб надати поведінці правдоподібності. Але обидві крайнощі є ознакою, що перед Вами лицемір.
  • Довгі фрази. Чим довші монологи, тим більше у брехуна часу придумати відповідь на чергове запитання. Також популярні ознаки брехні – метод уточнюючого чи зустрічного питання.
  • Мова тіла. Якщо впевнені слова супроводжуються нервовими рухами, поглядом, що «бігає», схрещенням рук на грудях, сованням по стільцю, закусуванням губ, інформація потребує перевірки.
  • Подробиці. З метою обману люди намагаються «згадати» масу зайвих подробиць, «ліричних відступів», наповнюючи ними брехливу історію. Але якщо попросити їх повторити розповідь, деталі можуть змінитися.
  • Захисна позиція. Прості на перший погляд запитання викликають в брехуна агресію, спробу захиститися від звинувачення, хоча його не в чому не звинувачують.
  • Напад. Будь-який прояв недовіри до слів брехуна викликає в ньому глибоке обурення. Вірний спосіб як дізнатися що людина бреше – наявність швидкої контратаки та перенесення уваги на співрозмовника.
  • Очі. Задаючи питання потенційному лицеміру, варто прослідити за його очами. Погляд вліво та вгору свідчить, що оповідач щось згадує, а вправо та вниз – фантазує. Також часте моргання та потирання очей є свідченням брехні.
  • Підвищена пітливість. Коли людина нервує, рівень поту автоматично підвищується. А брехня є вагомим приводом нервувати.
  • Секундні гримаси. Якщо перед Вами не віртуозний брехун, його самоконтроль рано чи пізно дасть збій та справжні емоції викажуть себе, хоча б на долі секунд.
  • «Погана» пам’ять. Міркуєте як розпізнати брехню – попросіть оповідача повторити оповідь. Ймовірно, деякі деталі двох історій будуть відрізнятися, на що брехун може відповісти, що просто «забув» такі подробиці.

Залишити відповідь

Обов'язкові поля позначені*