Достовірність поліграфа

помилки поліграфа

Помилки поліграфа

Протягом всієї історії людство вчилося розпізнавати брехню. Раніше це робили досить примітивними способами, як то шаманські танці, природні знаки, катування. З розвитком сучасних технологій методи стали більш прогресивними та достовірними, основаними на реакціях організму в момент «лоскотання» психіки та казання неправди. Саме в цьому є суть роботи поліграфа – фіксувати коливання датчиків в моменти, коли людина бреше.

Сьогодні детектор брехні успішно перекочував із голлівудських кінофільмів до реального життя. Все більше людей цікавляться даною послугою, щоб захистити своє добре ім’я або виявити злодюжку. Але з іншого боку, поряд із шукачами правди завжди існувала категорія тих, хто сподівався на помилки поліграфа та шукав способи його обдурити. Варто сказати, небезуспішно. Вважається, що сучасний поліграф не допускає помилок, але це твердження має декілька вагомих нюансів.

Чи можна обманути поліграф?

Так. Обман цілком можливий, але для цього необхідно багато, наполегливо і максимально жорстоко практикуватися у самоконтролі. Найкращі результати демонструють працівники розвідки та аналогічних установ, але звичайні цивільні громадяни рідко мають настільки залізні нерви. Можна збрехати голосом, але імпульси тіла неодмінно видадуть неправду. Саме на цьому базується робота обладнання, тому достовірність поліграфа не має викликати сумнівів.

Психічна діяльність людини відбувається за участю пам’яті. Її неможна стерти, вимкнути, виключити якісь окремі епізоди навіть за допомогою екзотичних медитацій. Тому конкурентів в точності роботи детектору брехні немає. Техніка не може помилятися. Але висновки за отриманими результатами робить не апарат, а людина. Якщо кваліфікація поліграфолога не достатньо висока, достовірність детектора брехні, а саме трактування та оцінка результатів, можна поставити під сумнів.

Таким чином, поліграф є найбільш точним методом виявлення брехні у сучасному світі. Такі методи як почерк, вигляд очей, міміка, жести є не настільки очевидними, як показання датчиків, заснованих на нервових імпульсах.

Шукаючи відповіді, чи може поліграф помилятися, деякі випробовувані вдаються до різних заходів – алкоголь, ліки, наркотики, медитації, безсонні ночі, колючі предмети у взуття. Але досвідчений поліграфолог елементарно виявляє ці хитрощі та переносить тестування на інший день.

Підводячи підсумки, можна сказати, що детектор брехні помиляється тільки тоді, коли їм керує некваліфікований експерт. В 99% інших випадків прилад демонструє достовірні результати.

Залишити відповідь

Обов'язкові поля позначені*